You can enable/disable right clicking from Theme Options and customize this message too.

Videos

Sur’da eve top mermisi atıldı, bir kişi yaşamını yitirdi

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde devam eden ablukanın 33. gününde, İskenderpaşa Mahallesi’ndeki bir eve top mermisi atılması sonucu Melek Alpaydın (38) yaşamını yitirdi, üç kişi de yaralandı.

Diyarbakır Sur için ayakta, Sendika.Org kayıttaydı – 14 Aralık 2015

Sur’da özel harekatçı ablukası ve saldırıları 13. gününe (14 Aralık) girerken çatışmalar tüm şiddetiyle sürüyor. Sur için Diyarbakır’da hayatı durduran ve sokağa çıkanlara ise polis saldırısı başladı, kitle direnişe geçti. Çatışmalar kısa bir süre içerisinde kentin dört bir yanına yayıldı. Polisin birçok noktada gerçek mermilerle ateş açması sonucunda iki genç yaşamını yitirdi. Sendika.Org gelişmeleri dakika dakika aktarıyor.

Zırhlı aracın önüne geçti: Durun o benim kameramanım

Kürtsat News kameramanı Baran Ok’u görüntü almaya çalıştığı sırada gözaltına almak isteyen polis, Ok’u zırhlı araca bindirdi. Polisin gözaltı yapmasını engellemek isteyen Kürtsat News muhabiri arkadaşının gözaltına alınmasını engelleyemeyince zırhlı aracın önüne geçti. Polis zırhlı araç önündeki muhabirin üzerine sürerek ezmek istedi, muhabir son anda kenara çekilerek ezilmekten kurtuldu.

Sendika.Org Özel |Nuriye ve Semih’in tutuklanmadan verdiği son söyleşi: “Bir mum yakalım!”

Nuriye ve Semih 21 Mayıs’ta son kez oturma eylemi yaptıkları Yüksel Caddesi’nden ayrılmadan önce Sendika.Org’a konuştu.